Popis spolupráce Vendryně - Brenna

starostové

Obec Vendryně v roce 2020 zahájila přeshraniční spolupráci s další polskou obcí – obcí Brenna a to realizací projektu Aktivně v přírodě.

Dohoda o spolufinancování z Fondu mikroprojektů Euroregionu Těšínské Slezsko – Śląsk Cieszyński v rámci Programu Interreg V-A Česká republika-Polsko byla podepsána dne 13. května 2020. Projekt „Aktivně v přírodě“, realizovaný společně s obcí Brennou, se liší od většiny dosud prováděných činností s obcí Goleszów. Dřívější mikroprojekty se zaměřovaly především na sport, rekreaci, cestovní ruch nebo, zatímco tento projekt se týká přírodního dědictví. Jeho implementace umožní efektivnější využití přírodního potenciálu partnerských obcí vytvořením společného turistického produktu založeného na nových infrastrukturních zařízeních, která poskytují přístup k jedinečným zdrojům obou obcí.

starostové

Plakát projektu