Zakončení projektu "Goleszow a Vendryně Vás vítají"

"Goleszow a Vendryně Vás vítají“ – přeshraniční propagace partnerských obcí

logo

Ve čtvrtek 6. prosince 2012 se uskutečnilo v Goleszowie přátelské setkání se zaměřením na propagaci nově vzniklých turistických produktů, které vznikly v rámci projektu „Goleszow a Vendryně Vás vítají - přeshraniční propagace partnerských obcí“. Tento projekt byl spolufinancován z prostředků fondu mikroprpjektů Euroregionu Těšínské Slezsko – Šląsk Cieszyński v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika 2007 – 2013.

Setkání se zúčastnili významní hosté: Václav Laštůvka – výkonný ředitel Euroregionu Těšínské Slezsko,  Bogdan Kasperek – výkonný ředitel Euroregionu Śląsk Cieszyński, Rudolf Bilko – starosta obce Vendryně, Krzysztof Glajcar – starosta obce Goleszów, Tomasz Jaszowski – zastęca wójta, radni obce Goleszów, Henryk Mróz – autor „Turistického informátoru obce Goleszów“, Bronislav Ondraszek – autor a překladatel „Turistického informátoru obce Vendryně, Kateřina Ripperová – grafické zpracování společných map, turistického informátoru a společných  nástěnných kalendářů, Zbigniew Farnik – režisér filmu o obci Vendryně a obci Goleszów, Grzegorz Fedrizz – autor leteckých snímků (Goleszów), Patryk Kloda – autor fotografii obce Goleszów, Jan Cichy a Tomasz Beczała – konzultanti při vytvoření „Turistického informátoru Goleszowa“, Irena Ripperová – autorka fotografii obce Vendryně a koordinátor projektu, Zbyszek Kohut – koordinátor projektu z Goleszowa a další osoby podílející se na reflaci celého projektu.

vyhodnocení projektu

Díky realizaci projektu: „Goleszow a Vendryně Vás vítají“ vznikly následující turistické produkty propagující obě partnerské obce Goleszów a Vendryně:

• 7 000 ks společných turistických map partnerských obcí Goleszów a Vendryně (dvojjazyčné)

• 5 000 ks „Turistických informátoru obce Goleszów“

• 2 000 ks „Turistických informátoru oce Vendryně“

• 2 000 ks společných složek na propagační materiály obou partnerských obcí

• 500 ks společných nástěnných kalendářů obou obcí  na  rok 2013 (dvojjazyčný)

• letecké fotografie obou obcí

• společný film propagující obec Vendryně a obec Goleszów

Společné nově vzniklé turistické produkty (mapy, turistické informátory) obou partnerských obcí Goleszów a Vendryně budou k dispozici obyvatelům obcí a turistům, jak na české, tak i na polské straně Euroregionu Těšínské Slezsko – Śląsk Cieszyński. Aktuálně jsou nyní dostupné v knihovně ve Vendryni a na obci Vendryně a obci Goleszów.

V roce 2004 došlo k podepsání oficiální smlouvy meziobci Vendryně a obci Goleszów. Od té doby vznikla řada společnýchprojektův oblasti sportu, kultura, turistiky.

Je třeba také připomenout, že v příštím roce bude realizován další společný projekt partnerských obcí. Bude se týkat

systémové spolupráce obou obcí v oblasti kultury, sportu a promoce. Díkyrealizaci projektu, naše obce vytvoří společnouinternetovou stránku, zorganizuji„Slezský dřevorubec“(28.7.2013), „Olympiáda partnerských obcí“(14.9.2013, „Dílny umělecké tvořivosti“(22.11. – 23.11.2013) , „Transgraniczny piknik Sportowy Gmin Partnerskich „(22 června 2013),„Dni Gminy Goleszów“(31.srpna 2013)

Irena Ripperová

referent projektů