Projekt:"Goleszow a Vendryně Vás vítají"

Projekt:“Goleszow a Vendryně Vás vítají – přeshraniční propagace partnerských obcí“

logo projektu

Dne 15. prosince 2011 se v zasedací místnosti Spółdzielni Mieszkaniowej „Cieszynianka” v Cieszynie konalo 8. zasedání Euroregionální řídícího výboru Fondu mikroprojektů Euroregionu Těšínské Slezsko - Śląsk Cieszyński Operačního programu přeshraniční spolupráce ČR-PR 2007 - 2013.

Na tomto zasedání byl schválen projekt Goleszów i Wędrynia wita“– transgraniczna promocja gmin artnerskich/ „Goleszow a Vendryně Vás vítají“- přeshraniční propagace partnerských obcí (typ A)

Hlavním cílem projektu „Goleszow a Vendryně Vás vítají“ je aktivovat a podpořit cestovní ruch partnerských obcí Goleszowa a Vendryně. Projekt je spolufinancován z Fondu mikroprojektů Euroregionu Těšínské Slezsko - Śląsk Cieszyński v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce CR – PR 2007−2013.

Termín zahájení fyzické realizace projektu - únor 2012 a ukončení fyzické realizace projektu – listopad 2012.

Celkové způsobilé náklady obou obcí - 20 021 euro (obec Goleszów 12 056 Eur a obec Vendrynì 7 965 Eur).

Je nutno podotknout, že projekt „Goleszow a Vendryně Vás vítají“ je pokračováním našich dřívějších společně realizovaných projektů:
- Program přeshraniční promoce „Realizace místního turistického produktu – systém naučných stezek a cyklostezek“
- Goleszów a Vendryně společně přes sport
- Sport a turistika bez hranic

Naši občané díky výše jmenovaným projektům již navázali společné kontakty a čím dál více využívají atrakce a zábavy v našich obcích. Vydané publikace v rámci tohoto projektu plánujeme nabízet v turistických informačních centrech v okolních obcích regionů, které se těší velkému zájmu (Cieszyn, Wisła, Ustroń, Brenna, Třinec, Bystřice).

Díky realizaci úkolů uvedených v tabulkách vzniknou v rámci projektu „Goleszow a Vendryně Vás vítají“ následné produkty:
- Turistický informátor obce Goleszów - 5000 kusů
- Turistický informátor obce Vendryně - 2000 kusů
- Společná turistická mapa obce Goleszów a obce Vendryně - 7000 kusů
- Společný nástěnný kalendář obce Goleszów a obce Vendryně pro rok 2013 - 500 kusů
- Propagační film o obci Vendryně a o obci Goleszów

Irena Ripperová