Ukončení projektu - „Sport a turistika bez hranic"

„Sport a turistika bez hranic - utužování partnerské spolupráce obcí Goleszów a Vendryně“

logo projektu

„Sport a turistika bez hranic“ – je spolufinancován Evropskou Unií z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj OPPS ČR – PR 2007-2013, prostřednictvím Euroregionu Těšínské Slezsko

Skončila se realizace projektu „Sport a turistika bez hranic – utužování partnerské spolupráce obcí Goleszów a Vendryně“, který víc než rok společně realizovaly obce Vendryně a Goleszów. Projekt byl

spolufinancován Evropskou Unií z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj OPPS ČR – PR 2007-2013, prostřednictvím Euroregionu Těšínské Slezsko.

Funkci koordinátora projektu z polské strany byl Zbigniew Kohut (Obec Goleszów) a z české strany Irena Ripperová (Obec Vendryně).

Cílem projektu bylo mimo jiné upevňování a další prohloubení již probíhající spolupráce mezi partnerskými obcemi Goleszów a Vendryně. Byly realizované sportovní a turistické akce.

1. V Transgraniczny piknik Sportowy Gmin Partnerskich – akce proběhla 26. června 2010 v Goleszowie a zúčastnilo se ho 430 závodníků z obce Goleszów a z obce Vendryně. Celkovým vítězem se stal Kisielów, druhé místo Vendryně a třetí Godziszów.

2. V Transgraniczne Amatorskie Mistrzostwa Gminy Goleszów w Piłce nożnej – kvalifikace proběhla 19. června 2010 v Puńcowie a finále proběhlo v Goleszowie. Zúčastnilo se 11 družstev. Vítězem se stala Cisownica, která ve finále porazila Vendryni až na pokutové kopy. Na třetím místě se umístil Puńców.

3. I Goleszowsko – Wędryński Piknik Turystyczny – uskutečnil se 7. července 2010. Hlavním cílem bylo zpopularizovat rodinnou a rekreační turistiku a také zdravý způsob života. Soutěžilo se v různých disciplínách, které byly jak pro děti, tak pro dospělé. Soutěže se také zúčastnili dětí a dospělí z obce Vendryně.

4. Vendryňsko – Goleszowská liga v kopané pro děti – proběhly čtyři turnaje: dva v Goleszowie a dva ve Vendryni. Ligy se zúčastnily základní školy z Bystřice, Cisownicy, Goleszowa a Vendryně. Nejlepším týmem se stalo družstvo ze ZŠ Vendryně před prvním družstvem z Goleszowa. Na třetím místě skončila ZŠ Bystřice.

5. Vendryňský šachový turnaj pro děti a Karnawałowy Turniej Szachowy w Goleszowie Rówvni –

první turnaj proběhl v prosinci 2010 ve Vendryni a druhý v lednu 2011 v Równi. Turnaje se zúčastnilo mnoho šachistů nejen z obou partnerských obcí.

6. Vendryňský turistický pochod – uskutečnil se 8.5.2011 za účastní mnoho turistů z České a Polské republiky.

7. Goleszowsko – Wędryński Młodzieżowy Rajd Turystyczny – tato akce proběhla v červnu letošního roku a cíl pochodu byl „U Brzezinów“ w Cisownicy. Turistického pochodu se zúčastnili žáci základních škol z obce Goleszów a Vendryně. s

8. Olympiáda partnerských obcí – tato soutěž poprvé proběhla ve Vendryni dne 25.června 2011. Celkovým vítězem se stal Kisielów před Vendryni a Godziszowem.

9. Odnowienie „Systemu Szlaków Spacerowych i Trasy rowerowej Gminy Goleszów“ – aktualizace naučných stezek, nové označení v terénu, zhotovení 4 map a největší z nich je umístěná při kulturním středisku GOK v Goleszowie.

10. Vydání společné brožury obcí Vendryně a Goleszów - byla vydána společná propagační brožurka obce Vendryně a Goleszów. Jejím vydavatelem je obec Vendryně. Brožura má 36 stran a je rozdělená do několika tematických celků: geografie, historie, zajímavosti, příroda, turistika, sport a kultura. Grafickou úpravu celé brožurky zpracovala K. Ripperová. České texty a fotografie jsou z archívu OÚ Vendryně. Svými fotografiemi přispěli také společnost Vitality Slezsko Vendryně, M. Zakřevský, J. Ondraszek , K. Ripperová a I. Ripperová. Texty v brožurce byly překládané do čtyř jazyků - český, polský, anglický a německý. O překlad se zasloužili: Č. Veit, H. Veit Podola, T. Wrześniak a H. Pałac.

Datum poslední aktualizace: 28. 7. 2017 23:21