Ukončení projektu „Jdeme společně trochu dál"

– systémová spolupráce partnerských obcí Golesezowa a Vendryně v oblasti kultury a sportu

logo

Dne 31. 12. 2013 byla ukončena realizace projektu „Jdeme společně trochu dál systémová spolupráce partnerských obcí Golesezowa a Vendryně v oblasti kultury a sportu“. Projekt je spolufinancován z Fondu mikroprojektů Euroregionu Těšínské Slezsko - Śląsk Cieszyński Operační programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polsko 2007 – 2013.

Hlavním cílem projektu bylo dosáhnout zvýšení úrovně povědomí občanů obcí Goleszowa a Vendryně v oblasti kultury a sportu. Jedním z nástrojů, jak dosáhnout tohoto cíle bylo vytvoření společné internetové stránky obou partnerských obcí www.gol-ven.eu. Stránky jsou vyhotoveny ve dvou jazykových mutacích – polština, čeština.

První sportovní akce ve Vendryni v rámci projektu měla název „Slezský dřevorubec“. Šlo o akci, které se zúčastnilo 13 dřevorubců. Tato soutěž přilákala kolem 120 návštěvníků. K vidění byly různé disciplíny, jak pro dřevorubce, tak také pro širokou veřejnost.

Další akci byla „Olympiáda partnerských obcí“, která se uskutečnila dne 14. 09. 2013. Zúčastnilo se 7 obcí – Vendryně, Nýdek, Bystřice, Čierne, Cisownica, Kisielów a Goleszów. Soutěžilo se v 10 netradičních disciplínách. Celkovým vítězem se stala Vendryně.

Poslední akci v rámci projektu na našem území byly „Dvoudenní umělecké dílny lidové tvořivosti“ zaměřené na vánoční tématiku. Po dobu dvou dnů se dílen zúčastnili i lidoví umělci z Goleszowa.

V Goleszowie v rámci společného projektu se uskutečnil „VII Transgraniczny Piknik Sportowy“, kterého se již každoročně zúčastňuji i naši závodníci. Další již tradiční akci byly oslavy „Dni Gminy Goleszów“, které proběhly ve dnech 31. 09. 2013 – 01. 09. 2013. Ve dnech 28. 09. – 29. 09. 2013 se uskutečnil v kulturním domě GOK Goleszów pro pozvané hosty a občany obce Goleszów „Jubilejní koncert k 20. výročí vzniku dětského – mládežnického souboru“.

Je nutno podotknout, že projekt „Jdeme společně trochu dál – systémová spolupráce partnerských obcí Goleszowa a Vendryně v rámci kultury a sportu“ je pokračováním našich dřívějších společně realizovaných projektů:
- Program přeshraniční promoce „Realizace místního turistického produktu – systém naučných stezek a cyklostezek“

- Goleszów a Vendryně společně přes sport

- Sport a turistika bez hranic – utužování partnerské spolupráce obcí Goleszów a Vendryně

- Jdeme společně – utužování partnerské spolupráce obcí Goleszów a Vendryně

- Goleszów a Vendryně Vás vítají

Naši občané díky výše jmenovaným projektům již navázali společné kontakty a čím dál více využívají atrakce a zábavy v našich obcích.

Datum vložení: 3. 2. 2014 0:00
Datum poslední aktualizace: 2. 8. 2017 23:19