Podpora tradičních místních názvů v obci Vendryně

Podpora tradičních místních názvů v obci Vendryně 1

Obec Vendryně se opět stala úspěšným žadatelem o dotaci na projekt „Podpora tradičních místních názvů v obci Vendryně“.

EC180015

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády ČR z dotačního programu Podpora implementace Evropské charty regionálních či menšinových jazyků. Hlavním cílem projektu bylo zpracování a vydání digitální turistické mapy, která nám připomene již dávno zapomenuté názvy. Tisková verze mapy bude distribuována do základních škol a pro občany bude k dostání v naší obecní knihovně. Poskytnutá dotace na tento projekt je v 100% výši vzniklých nákladů.

Poděkování za realizaci tohoto projektu patří členům výboru pro Národnostní menšiny Mgr. Romanovi Zemene, Ing. Bronislavu Ondraszkovi, radnímu Ing. Bronislavu Zawadovi, Ing. Rudolfu Bilkovi a paní Heleně Ciencalové a samozřejmě všem občanům, kteří přispěli svými vzpomínkami a příspěvky k vytvoření této mapy.

Mapa s historickými názvy lokalit Vendryně

Vendryně_mapa.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 12,31 MB